امروز: چهارشنبه، 6 بهمن 1400
04/8 1397
ضرورت گرم کردن و سرد کردن قبل و بعد از تمرین (قسمت اول)

باید بدانید که اساسا هر برنامه ورزشی دارای دو مرحله بسیار با اهمیت و ضروری می باشد که شامل گرم کردن بدن و سرد کردن آن است.

ضرورت گرم کردن و سرد کردن قبل و بعد از تمرین (قسمت اول)

گرم کردن و سرد کردن بدن و لزوم آن در ورزش
قسمت اول
‎باید بدانید که اساسا هر برنامه ورزشی دارای دو مرحله بسیار با اهمیت و ضروری می باشد که شامل گرم کردن بدن و سرد کردن آن است.
‎گرم کردن
‎نخستین گام برای آغاز یک فعالیت بدنی گرم کردن بدن می باشد.قبل از شروع هر نوع ورزشی، بهتر است که بدن خود را گرم کنیم تا بدن را طی مراحلی برای به حداکثر رساندن نتیجه و به حداقل رساندن آسیب های جسمی آماده سازد. در این حال بدن با افزایش ضربان و تنفس، خود را برای ورزش کردن آماده می کند. ‎گرم کردن عمومی و گرم کردن اختصاصی ‎گرم کردن عمومی: شامل حرکاتی است که بدن را به طور کلی و عمومی گرم می کند که در کلیه رشته های ورزشی انجام می شود و با فنون و مهارت هایی که باید در یک رشته ورزشی انجام شود مستقیما ارتباط ندارد.
‎گرم کردن اختصاصی: گرم کردن اختصاصی مرور فن و مهارت هایی است که ورزشکار در تمرین یا مسابقه باید انجام دهد برای مثال: در رشته والیبال بازیکنان پس از گرم کردن عمومی چند حرکت پاس پنجه،ساعد و اسپک را انجام می دهند یا در بازی بسکتبال بازیکنان چند بار انواع دریپل،پاس،شوت،ریباند و ضد حمله را تمرین می کنند.

تهیه شده توسط دکتر فرهاد رحیمی-پژوهشگر و کار آفرین ورزشی
دسته بندی: مقاله
بازدیدها: 1 254 نظرات: 0 نویسنده: torki

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود